Nawigacja

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dzedzej
21-07-2019 11:59
Nowe drogi w okolicy Lubawki https://czadrow24.
..nnogorskim

Dzedzej
17-06-2019 15:20
Dodane nowości do topo Skalnych Bram z Karkonoszy

Dzedzej
07-06-2019 17:48
w topo Nowej Ziemi 19 nowych dróg - polecam

Chudy
04-06-2019 11:42
Info w sprawie koncertu dla Małego na forum

Dzedzej
26-03-2019 18:54
Aktualizacja w topo Diablak i Ambona w Kaczawskich

Paras
14-01-2019 12:19
Ściana w Jaworzynie Śl.- post na forum

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:42
Następnie odkucie tynków do cegły na wysokości 1.50 albo i wyżej ( impregnacja cegły itd.). Kolejny krok to odświeżenie lokalu i prace malarskie.

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:41
Pierwszym etapem jest ogarnięcie lokalu ze starych gratów co nastąpi już w tym tygodniu. Kolejny etap to instalacja nowego pieca z podajnikiem węgla aby lokal był opalany w trybie ciągłym.

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:40
Informacyjnie: Po ostatnim spotkaniu w niezbyt licznym gronie ustaliliśmy że podejmiemy próbę reanimacji lokalu klubowego i przywrócenia go do stanu używalności.

Magda
16-10-2018 10:40
info od Krzyśka: Spotkanie w sprawie przyszłości WKGiJ w czwartek 18.10 godz.18.00 w siedzibie klubu

Członek PZA

Wspierają nas


Wspieramy

facebook

Nawigacja

Artykuły: Topo

Chwałków - okolice Sobótki -TOPO
Kamieniołom w Chwałkowie oferuje obecnie 15 ubezpieczonych dróg. Samochód zostawiamy przy krzyżówce dróg Chwałków - Sobótka - Mysłaków, skąd dojście pod ścianę zajmuje około 5 minut..

Góry Bialskie - Trzy Siostry - TOPO
Trzy Siostry to gnejsowe skały w Górach Bialskich, niedaleko Stronia Śląskiego. Najlepiej do nich dojść, idąc niebieskim szlakiem, z Starego Gierałtowa lub z Goszowa za szlakiem rowerowym, który dochodzi do wspomnianego wcześniej szlaku niebieskiego.

Góry Izerskie - Skały Pelikan - TOPO
Skały Pelikan Wielki i Mały położone są w pobliżu schroniska Orle w Górach Izerskich. Zaznaczone są na mapach turystycznych jako jedna skała choć w rzeczywistości są to dwie skały oddalone od siebie około 100 m. Najlepiej do nich dojść idąc czerwonym szlakiem z Polany Jakuszyckiej w kierunku wspomnianego schroniska.

Góry Izerskie - Wodna Skała i Strzałowy - TOPO
Te dwie granitowe turnie odnajdziemy w okolicach Szklarskiej Poręby Górnej, jadąc do Jakuszyc. Obie zostały wyeksplorowane głównie przez wspinaczy czeskich.

Góry Izerskie - Wysoki Kamień i okolica - TOPO
Wysoki Kamień to góra o wysokości 1058 m n.p.m. położona nad Szklarską Porębą Górną. Opisane tu skały znajdziecie przy żółtym szlaku turystycznym łączącym Wysoki Kamień z Zakrętem Śmierci.

Góry Kaczawskie - Kamieniołom Śmiertelny (drytool) - TOPO
Kamieniołom Śmiertelny znajdziemy między miejscowościami Wojcieszów i Podgórki.

Góry Kaczawskie - Karczmisko, Mysłowska Turnia, Diablak - TOPO
Aktualizacja marzec 2019 Karczmisko znajdziemy między Mysłowem, a Kaczorowem. Najlepiej dojechać tu drogą nr 3 łączącą Bolków z Jelenią Górą. Jeszcze przed zjazdem na Wojcieszów, patrząc od strony Bolkowa, mijamy żółty szlak turystyczny przecinający drogę, biegnący z Mysłowa do Zamku Niesytno, po stokach góry Lubrza, gdzie mamy kilka wspinaczkowych skałek (Diablak, Karczmisko, Mysłowska Turnia)...

Góry Wałbrzyskie - Cieszów i Struga - TOPO
Przydrożna Skała położona jest tuż nad drogą w miejscowości Cieszów koło Świebodzic (patrz mapa). Opisywana ściana skalna jest niewysoka 8-10 m i zbudowana z tych samych skał co nasza wałbrzyska Pełcznica - zlepieńce. Ze skały zjazd z drzewa - przydatna dłuższa pętla. Po przeciwnej stronie drogi, jeszcze bliżej asfaltu mamy wyższą 15 m skałę, ale mega kruchą !!! i bardziej połogą - Przydrożna Skała II. Drogi tu raczej nie powstaną. Na załączonej mapce widać jeszcze skałki na stokach wzniesień Kruczy i Czyżowa, ale do wspinaczki się one nie nadają.......

Góry Wałbrzyskie - Pełcznica - TOPO
Podane tutaj drogi i czasami ich warianty to nie wszystko co ma do zaoferowania Pełcza. Traktowana przez nas jako poligon treningowy była przechodzona na różne sposoby. Wariantów i połączeń jest więcej. Tu podałem tylko te najpopularniejsze, powiedzmy historyczne.

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - Baldy w Niedźwiedzicach koło Zagórza Śląskiego - TOPO
Baldy odnajdziemy na stokach wzniesienia Prożek (471 m n.p.m.)...

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - Cesarskie Skały - TOPO
Tą niewysoką grupę gnejsowych skałek odnajdziemy w Górach Sowich nad miejscowością Głuszyca. Najlepiej zaparkować na ulicy Parkowej 5. Stąd skały są już widoczne, a idziemy do nich około 10 minut.

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - GŁAZ KSIĄŻAŃSKI - TOPO
Aktualizacja topo Głazu Książańskiego znajdującego się w wąwozie Pełcznicy. Zawiera zweryfikowane oceny oraz dodane nowe nazwy dróg.

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - Jagodnik - Masyw Trójgarbu - TOPO
Opisywane tu zlepieńcowe skały, znajdziemy na N i NW stokach Jagodnika w Masywie Trójgarbu w Górach Wałbrzyskich. Skały położone są tuż powyżej żółtego szlaku biegnącego z Nowych Bogaczowic do Lubomina....

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - Kazikowa Skała i Skalna Brama - TOPO
Przedstawione tu dwie melafirowe skały, położone są na pograniczu Gór Wałbrzyskich i Kamiennych w pobliżu miejscowości Rybnica Leśna. UWAGA skały są dość kruche!!!

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - skały w Walimiu - TOPO
Aktualizacja grudzień 2018 Skałę nad Sztolnią odnajdziemy w Górach Sowich, kilkanaście metrów nad wejściem do udostępnionych do zwiedzania sztolni w Walimiu...

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - Spękane Skały - TOPO
Aktualizacja listopad 2017 Spękane Skały to zlepieńcowy mur skalny położony na północ od miejscowości Miszkowice niedaleko Lubawki. Żeby dojść do skał, parkujemy pod kościołem w Miszkowicach. Stąd mamy szlak, oznaczony dwoma niebieskimi trójkatami na pomarańczowym tle, który po około 500 m doprowadza nas pod skały. Szlak jak i obicie skał zawdzięczamy wspinaczom czeskim z Trutnova (Yetti Club).

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - Zagórze Śląskie - TOPO
Przedstawiamy tym razem kilka skał położonych w okolicy Zagórza Śląskiego, nad Jeziorem Bystrzyckim w Górach Sowich. Skały mają zwykle około 8-15 metrów wysokości i oferują wspinaczkę w gnejsie.

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - Ząbek - TOPO
Skałkę Ząbek znajdziemy w Górach Wałbrzyskich, na stoku po przeciwnej stronie, znacznie popularniejszej, Pełcznicy...

Góry Wałbrzyskie, Sowie i Kamienne - Żmij (Góry Sowie) - TOPO
Żmij to niewysoka, około 10-12 metrowa, gnejsowa skała, którą znajdziemy niedaleko Bielawskiej Polany w Górach Sowich...

Granicznik (Góry Izerskie) - TOPO
Granitowa skala Granicznik położona jest około 7 minut drogi, zielonym szlakiem, od Schroniska Orle, w kierunku czeskiej granicy..

HIS wspinanie w Novém Městě nad Metují - Czechy - TOPO
Ciekawą alternatywą dla sudeckich wspinaczy znudzonych Sokołami i Rudawami mogą być odwiedziny w czeskim rejonie HIS położonym w Nowym Mieście nad Metuji. To tylko 60 kilometrów od Wałbrzycha, a rejon dla naszego klubu dość dziewiczy.

Kamieniołom Gruszka, Młyniec - Wojcieszów TOPO
Aktualizacja październik 2018Jeśli ktoś myśli, że w Sudetach nie da się powspinać w wapieniu, poza baldami w Solnej Jamie, to jest w błędzie. Mamy jeszcze największą wychodnię wapieni sudeckich w Górach Kaczawskich w okolicach Wojcieszowa.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Aplitowa i okolice (Szklarska Poręba) TOPO
Opisane poniżej granitowe skałki znajdziemy w Szklarskiej Porębie, niedaleko Wodospadu Szklarki. Skałki zaczynają się tuż przy asfaltowej drodze, po przeciwnej stronie miejsca gdzie odbywa się Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej i mamy kemping "Pod Ponurą Małpą";

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Babiniec, Skalna Brama i Owcze Skały - TOPO
aktualizacja czerwiec 2019 Wspomniane w tytule granitowe ostańce skalne znajdziemy nad główną drogą łączącą Szklarską Porębę z Jakuszycami. Jeszcze parę lat temu na stokach Babińca działał wyciąg narciarski, dziś już zdemontowany. Parking jednak dalej pozostał i tu najlepiej zostawić auto....

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Bobrowe Skały - TOPO
Tym razem kolejna, większa niż zwykle grupa skalna – Bobrowe Skały, którą znajdziemy przy niebieskim szlaku przechodzącym przez Grzbiet Kamienicki...

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Borówczane Skały - TOPO
Borówczane Skały to grupa skał granitowych, którą odnajdziemy tuż przed granicą Karkonoskiego Parku Narodowego.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Dziobata, Głazisko, Skały Teściowej (Zakręt Śmierci) - TOPO
AKTUALIZACJA październik 2018 Przedstawiamy aktualizację TOPO skał: Dziobata, Głazisko, Skały Teściowej (Zakręt Śmierci)

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Dziurawa Skała - TOPO
Dzuirawą Skałe znajdziemy w okolicy Jeleniej Góry, w położonej na południe od niej miejscowości Przesieka, u podnóża Karkonoszy.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Jelenia Skała - TOPO
Opisywaną skałę widać z drogi Wrocław – Jelenia Góra...

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Karpatka - Karpacz - TOPO
Skałę Karpatka odnajdziemy w Karpaczu. Na mapach turystycznych zaznaczona jest jako mur skalny na południowo-zachodnich stokach wzgórza Karpatka 727 m n.p.m..

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Kowarska Skała, Babie Skały, Diabelska Ambona - TOPO
Wymienione w tytule granitowe skały znajdziemy w pobliżu Kowar. Najefektowniejsza Kowarska Skała, leży niedaleko zielonego szlaku łączącego Kowary z najwyższym wzniesieniem Rudaw Janowickich - Skalnikiem. Dziś szlak, niestety omija tą interesującą skałę, a w dawnych czasach był to znany punkt widokowy z wykutymi na szczyt skał schodami.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Krucze Skały - Karpacz - TOPO
Granitowe skał znajdziemy prawie, że w centrum Karpacza, przy skrzyżowaniu ulic Wilczej i Skalnej. Dojście zajmuje 5 minut :)

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Krzywe Baszty, Śpiewak, Piętnastka i Krucze Skały - TOPO
Wspomniane w tytule skały znajdują się w Szklarskiej Porębie Górnej, tuż przy drodze do Jakuszyc...

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Michałowice koło Szklarskiej Poręby- drytool TOPO - Aktualizacja
Aktualizacja wrzesień 2017 Michałowice to niewielka miejscowość położona na wschód od Szklarskiej Poręby, między Piechowicami, a Jagniątkowem. Do tej pory wspinaczkowo kojarzona była z sztucznie wykutym, jeszcze w czasach niemieckich, tunelem skalnym nad drogą, łączącą wspomniane miejscowości...

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Perła Zachodu (Borowy Jar) - TOPO cz I
Aktualizacja czerwiec 2019 Kanclerz - dokładną lokalizację, z mapką , znajdziemy na stronie http://www.wspinka.org/. Skała położona jest przy drodze asfaltowej biegnącej od Siedlęcina do schroniska "Perła Zachodu" . W połowie drogi między zaporą, a wspomnianym schroniskiem, na dość stromym stoku...

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Perła Zachodu (Borowy Jar) - TOPO cz II
Aktualizacja maj 2019 Tu druga i nie ostatnia, część topo okolic Perły Zachodu - Borowego Jaru. Tym razem prezentujemy skały: Trafalgar, Tancbudę, Urwistą i Hades, oraz te na wzgórzu Gapy: Próg, Sośnik, Abend, Szopa, Cyborg, Piramida i Apacz.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Piekielnik (Szklarska Poręba) - TOPO
Aktualizacja wrzesień 2018 Granitowy mur skalny Piekielnika znajdziemy w Szklarskiej Porębie powyżej zielonego szlaku prowadzącego spod skały Dziobata w kierunku Wodospadu Szklarki. Skała jest zaznaczona na mapach turystycznych.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Ptasie Skały, Słup, Zamczysko - TOPO
Granitowe turniczki leżą, poza szlakiem, w pobliżu bardziej znanych i wysokich Szwedzkich Skał...

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Schronisko, Na Zakręcie, Energetyczna - TOPO
Wymienione w tytule skały znajdziemy w Szklarskiej Porębie zaraz przy krzyżówce ulic Jeleniogórskiej z W. Hofmana, naprzeciwko Muzeum Energetyki.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Skalne Ściany i Dziubek - TOPO
Skalne Ściany to grupa skał granitowych znajdująca się tuż za Hotelem Las w Szklarskiej Porębie, przy głównej drodze Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Od parkingu pod skałę mamy 50 m :)

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Skały na Grabowcu - TOPO
Wzgórze Grabowiec (784 m n.p.m.) położone jest między Karpaczem, Sosnówką i Miłkowem, koło turystycznej kaplicy św. Anny. Przy skałach Ostra, Mała i Pustelnia biegnie czerwony szlak. Grupa skałek Grab leży tuż powyżej szlaku na stoku i jest z niego widoczna.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Sowie Skały - TOPO
Aktualizacja kwiecień 2019 Granitową grupę skalną Sowie Skały znajdziemy na stokach wzgórza Sowiniec. Przechodzi przez nią niebieski szlak turystyczny między ulicami Franciszkańską, a Hoffmana w Szklarskiej Porębie.

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Szopen i Mnisza Skała - drytool w Szklarskiej Porębie - TOPO
Do skał jedziemy jak do stacji Szklarska Poręba Dolna, dalej ulicą Kolejową, do położonego na uboczu pensjonatu Horyzont...

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Witosza (koło Jeleniej Góry) - TOPO
Wzgórza Witosza szukać należy w Kotlinie Jeleniogórskiej, w obrębie Wzgórz Łomnickich. Opisywane wzniesienie, z licznymi granitowymi skałkami, położone jest między Jelenią Górą, a Karpaczem, zaraz nad miejscowością Staniszów...

Karkonosze, okolice Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry - Zbójeckie Skały
Zbójeckie Skały leżą w pobliżu stacji kolejowej Szklarska Poręba Dolna (współrzędne 51º54'21.01"N, 15°48'08.14"E)...

Kotlina Kłodzka i okolice - Dolina Bogoryji (Międzygórze) - TOPO
aktualizacja listopad 2018 Opisane poniżej skały położone są w Międzygórzu zaraz za ostatnimi zabudowaniami ulicy Senatoryjnej. Tu też kończy się asfalt...

Kotlina Kłodzka i okolice - Iglica - TOPO
Iglicę w Stołowych Skałach znajdziemy blisko ul. Kościuszki w Lądku Zdroju. Tu nie prezentujemy całego topo tej skały, jest ono dostępne na stronie

Kotlina Kłodzka i okolice - Kapucyn i Fred (Szczytnik) - TOPO
Te dwie piaskowcowe turniczki znajdziemy na lewo od drogi dojazdowej pod zamek na Szczytniku...

Kotlina Kłodzka i okolice - Lutynia skały 2,3 i 6 - TOPO (drytool)
Aktualizacja styczeń 2019 Gnejsowe skały Lutyni (koło Lądka -Zdrój) stają się najpopularniejszym rejonem drytoolowym Sudetów. Oprócz dróg z zimy 2016/17 ta zima przyniosła jak na razie takie nowości. Stan na początek stycznia 2018.

Kotlina Kłodzka i okolice - Marianówka - Trzy Kopki - TOPO
Aktualizacja maj 2018 Między miejscowościami Marianówka, a Szklary, tuż na północ od Międzygórza, możemy powspinać się na kilku gnejsowych skałach. Na mapach teren ten zaznaczony jest jako Trzy Kopki...

Kotlina Kłodzka i okolice - Okolice Nowej Wsi - TOPO
Aktualizacja kwiecień 2019 Nowa Wieś położona jest na południe od Międzygórza (Masyw Śnieżnika). Można tu powspinać się w skałach gnejsowych. Do dwóch pierwszych skał dojedziemy, gdy w centrum Nowej Wsi, jadąc od Domaszkowa, skręcimy przed przystankiem PKS w lewo (jeszcze przed kościołem).....

Kotlina Kłodzka i okolice - Pasterskie Skały koło Idzikowa - TOPO
Aktualizacja maj 2018 Pasterskie Skały to grupa czterech zlepieńcowych turni skalnych, które odnajdziemy na północ od miejscowości Idzików...

Kotlina Kłodzka i okolice - Skała Za Potokiem - TOPO
Przedstawiamy garść nowości jeszcze z zimy 2017/18 z Lutyni.....

Kotlina Kłodzka i okolice - Skały Malwa (Gancarz) - Polanica-Zdrój - TOPO
Opisane poniżej piaskowcowe skały znajdziemy w Polanicy-Zdroju. Na mapach turystycznych zaznaczane są jako grupa skalna Gancarz, położona przy zielonym szlaku, biegnącym na północ od Piekielnej Doliny...

Kotlina Kłodzka i okolice - Skały okolic Międzygórza - TOPO
...Widać ją po lewej, idąc do góry, ponad koronami drzew. Skała ma wysokość do 30 m. Zbudowana jest jak i pozostałe opisane tu skały z gnejsu...

Kotlina Kłodzka i okolice - Szczytnik - TOPO
Aktualizacja WRZESIEŃ 2019 Szczytnik to piaskowcowy rejon sportowo obijany koło Polanicy-Zdroju...

Kotlina Kłodzka i okolice - Trollinek, Igliczna - TOPO
Opisywane tu gnejsowe skały leżą w Masywie Śnieżnika (Sudety) w pobliżu miejscowości Szklary. Stąd już przysłowiowy rzut kamieniem do skał w Międzygórzu, lub jeszcze bliżej do Marianówki i jej ogródka skalnego

Lodospady w Dolinie Stolpicha - Góry Izerskie
W ten mini ogródek lodowy z Wałbrzycha mamy 120 km. Jedziemy do Świeradowa Zdrój, dalej przez przejście graniczne do miejscowości Nove Mesto stąd na Hejnice i do mieścinki Ferdinandov....

Nowe wiosenne drogi
Wiosna 2011 Świebodzice i Rudawy Janowickie

Nowe drogi koło Strużnicy ... ciąg dalszy
Tym razem przedstawiamy topo Skały Przy (Żółtym) Szlaku

Nowe Drogi V
Gubernator i Kula - TOPO

Nowe wiosenne drogi - 6. edycja
Tym razem prezentujemy nowości z okolic Zamku Bolczów

Nowe wiosenne drogi II
Kolejny spis nowych dróg w Rudawach, napisane przez Andrzeja Wojtonia

Nowe Wiosenne drogi III
Nowe drogi koło Strużnicy

Nowości z Rudaw i Pełczy
Kilka nowości na Małej Ściance, Dziobatej itp..

Okolice Złotoryi (Nowa Ziemia, Jerzmanice, Diablak) - TOPO
Aktualizacja czerwiec 2019 Piaskowcowy kamieniołom w Nowej Ziemi znajdziemy na południe od Złotoryi, około 5 minut drogi od zajazdu "Złoty Las", znajdującego się w miejscowości Nowa Ziemia....

Pełcznica Górna Ściana TOPO
Nad główną ścianą Pełcznicy, z cała masą obitych dróg, mamy jeszcze jedną. Dojdziemy na nią stromą ścieżką zaczynającą się za drogą Zuza. Na jej szczyt prowadzi także niebieski szlak spacerowy. Skała mimo swych ponad 30 m w głównym spiętrzeniu nie jest dość atrakcyjna. W połowie przecina ją duża półka, jest dość krucha i oferuje drogi o trudności do V+. Wydawało by się, że to raj dla początkujących, ale brak tu także stałych przelotów ! (poza jednym wyjątkiem). Rzadko odwiedzana zarasta, a przez lata kruszyzny pewnie przybyło.

Pokutne Skały (Bolesławiec) - TOPO
Pokutne Skały to piaskowcowe ściany skalne w starym, nieczynnym kamieniołomie, położonym około 4 km na SE od Bolesławca...

Rudawy Janowickie - Bałwanek i Gąsienica - TOPO
Te dwie niewielkie skały odnajdziemy w okolicach Zamku Bolczów..

Rudawy Janowickie - Bezimienna, Błędny Ognik, Nieistotna - TOPO
Do trzech wymienionych powyżej skał dość trudno trafić. Leżą one w obrębie Strużnickich Skał....

Rudawy Janowickie - Biblioteka - TOPO
Ten rudawski mur skalny znajdziemy powyżej niebieskiego szlaku biegnącego na Starościńskie Skały...

Rudawy Janowickie - Bloki, Czaszka, Leśna Igła i Ambona - TOPO
Skały te znajdziemy tuż powyżej Skalnego Mostu idąc w kierunku Wilczej Turni.

Rudawy Janowickie - Brzuchata, Pochyła, Kapelania - TOPO
Czyli gdzie można się wspinać będąc w okolicach Bolczowa..

Rudawy Janowickie - Głaziska Janowickie - TOPO
Głaziska Janowickie znajdziemy przy czarnym szlaku prowadzącym z Zamku Bolczów, na Skalne Bramy.

Rudawy Janowickie - Gubernator, Prezes - nowe drogi - TOPO
Dwie opisane tu skały znajdziemy na grzbiecie Janowickich Garbów...

Rudawy Janowickie - Janiwickie Skały, Krucha Turniczka, Na Zakręcie - TOPO
Aktualizacja październik 2019 Tym razem prezentujemy trzy skały znajdujące się dość daleko od siebie: Janiwickie Skały, Krucha Turniczka, Na Zakręcie

Rudawy Janowickie - Joker, Obła, Świnki, Żółta Skała, Jajo - TOPO
Cztery pierwsze z wymienionych skał znajdują się tuż za Czatówką i Mnichem Strużnickim, na stokach Świniej Góry...

Rudawy Janowickie - Karpnicka Turniczka i Ogrodowa - TOPO
Aktualizacja czerwiec 2019 Obie granitowe skały odnajdziemy w Rudawach Janowickich w grupie Fajki. Zaznaczone są na mapce...

Rudawy Janowickie - Kominowa Skała, Wąwóz - TOPO
Do opisanych tu skał dojdziemy szlakiem z Przełęczy Karpnickiej idąc w kierunku na Fajkę. Są to pierwsze skały, patrząc od parkingu na przełęczy, znajdujące się po tej samej stronie wzgórza co Ogrodowa, lecz są położone znacznie bliżej parkingu niż ona...

Rudawy Janowickie - Leśna Turniczka i Mur Ząbkowany (Świnia Góra - Rudawy Janowickie) - TOPO
Te do tej pory nie opisywane w przewodnikach granitowe skałki, znajdziemy w Rudawach Janowickich, na Świniej Górze, około 300 metrów od skałek Świnki opisanych w przewodniku Michała Kajcy "Rudawy Janowickie"...

Rudawy Janowickie - Lew, Szyszka, Borówkowa - TOPO
Skała Lew, która nie znalazła się w przewodnikach, znajduje się naprzeciwko Ślimaka poniżej Starościeńskich Skał.

Rudawy Janowickie - Mała Biblioteka - TOPO
Mała Biblioteka to skała położona tuż poniżej Kamiennego Kręgu ze znaną większości turnią Enis...

Rudawy Janowickie - Miedziane Bloki, Skała przy Wiacie - TOPO
Skały odnajdziemy przy skrzyżowaniu szlaków niebieskiego i czarnego nad Skalnymi Bramami. Stoi tam turystyczna drewniana wiata.

Rudawy Janowickie - Mniszek, Biwakowa, Pod Biwakową - TOPO
Opisane poniżej skały nie są ekstremami. Żadna z dróg nie przekracza VI i żadna nie posiada własnej asekuracji.

Rudawy Janowickie - Omszała, Ukryta, Nieznana - TOPO
Skały (Omszała, Ukryta, Nieznana) odnajdziemy w lesie między Ogrodową, Samotnikiem i Skrzatem.

Rudawy Janowickie - Pierwsza i Druga Wartownia - TOPO
Wartownie to grupa skałek położona tuż przy zielonym szlaku w pobliżu Zamku Bolczów...

Rudawy Janowickie - Pierwsza i Kazamaty - TOPO
Obie skały znajdziemy tuż przy Zamku Bolczów......

Rudawy Janowickie - Purchawka i Skrzat - TOPO
Aktualizacja czerwiec 2019 Te dwie niewysokie, do 10 metrów, skały znajdziemy na stokach nad Rozpadłą...

Rudawy Janowickie - Romby i Fajka - TOPO
Romby to skała położona pod murami Zamku Bolczów... Z nowości, tym razem na Fajce, powstał wariancik...

Rudawy Janowickie - Rozpadła - TOPO
Skała Rozpadła podzielona jest skalnym wąwozem na dwie turnie. Leży poniżej, opisanych już we wcześniejszych skałoplanach na naszej stronie, skał Skrzat i Purchawka, prowadzi do niej wyraźna leśna droga, ale żaden szlak...

Rudawy Janowickie - Skalna Grzęda - TOPO
Ten skalny mur znajdziemy na Janowickim Grzbiecie, około 5 minut drogi, powyżej takich skał jak Decjusz i Klapaucjusz...

Rudawy Janowickie - Skalne Bramy - TOPO
Tą grupę skalną odnajdziemy, w Rudawach Janowickich, przy skrzyżowaniu szlaków niebieskiego z czarnym, około 10 minut drogi od Zamku Bolczów. W okolicy leżą, opisane już w naszym topo, Skała przy Wiacie i Miedziane Bloki.

Rudawy Janowickie - Skała pod Kopą - TOPO
Cztery łatwe drogi do poprowadzenia na własnej asekuracji powstały pod szczytem Wielkiej Kopy, na nienazwanej do tej pory skale przy zielonym szlaku (proponowana nazwa Skała pod Kopą)...

Rudawy Janowickie - Skała z Literą i Mniejsza Grań - TOPO
Skałę z Literą oraz Mniejszą Grań znajdziemy tuż w pobliżu Rozpadłej (patrz wcześniejsze topo) na stokach Janowickich Garbów...

Rudawy Janowickie - Skały nad Bobrem - TOPO
Dwie granitowe skały znajdziemy tuż nad rzeką Bóbr, przy asfaltowej drodze biegnącej z Janowic Wielkich do Trzcińska.

Rudawy Janowickie - Skały w otoczeniu Zamku Bolczów - TOPO
Prezentujemy tu część dróg poprowadzonych w na przełomie lata i jesieni tego roku, które już nie znalazły się w wydanym ostatnio przewodniku - bo drogi świeże, a często dodatkowo, dość mocno czyszczone z 'mchu i paproci'...

Rudawy Janowickie - Strażnica - TOPO
Poniżej prezentujemy topo kolejnej skały, tym razem Strażnicy, która położona jest jakieś 200 m powyżej Zamku Bolczów, między Bukowymi Skałami, a Orzechem.

Rudawy Janowickie - Strużnicki Mur - TOPO
Ten granitowy mur skalny znajdziemy w Rudawach Janowickich, na zalesionym stoku poniżej Enisa, Kiklopa i Małej Biblioteki....

Rudawy Janowickie - Urwista i Skała Pod Majątkowymi - TOPO
Pozostając dalej w okolicy Zamku Bolczów, przedstawiamy topo dwóch kolejnych skał.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,992,746 unikalne wizyty