Nawigacja

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dzedzej
21-07-2019 11:59
Nowe drogi w okolicy Lubawki https://czadrow24.
..nnogorskim

Dzedzej
17-06-2019 15:20
Dodane nowości do topo Skalnych Bram z Karkonoszy

Dzedzej
07-06-2019 17:48
w topo Nowej Ziemi 19 nowych dróg - polecam

Chudy
04-06-2019 11:42
Info w sprawie koncertu dla Małego na forum

Dzedzej
26-03-2019 18:54
Aktualizacja w topo Diablak i Ambona w Kaczawskich

Paras
14-01-2019 12:19
Ściana w Jaworzynie Śl.- post na forum

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:42
Następnie odkucie tynków do cegły na wysokości 1.50 albo i wyżej ( impregnacja cegły itd.). Kolejny krok to odświeżenie lokalu i prace malarskie.

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:41
Pierwszym etapem jest ogarnięcie lokalu ze starych gratów co nastąpi już w tym tygodniu. Kolejny etap to instalacja nowego pieca z podajnikiem węgla aby lokal był opalany w trybie ciągłym.

KrzysiekLachniuk
24-10-2018 10:40
Informacyjnie: Po ostatnim spotkaniu w niezbyt licznym gronie ustaliliśmy że podejmiemy próbę reanimacji lokalu klubowego i przywrócenia go do stanu używalności.

Magda
16-10-2018 10:40
info od Krzyśka: Spotkanie w sprawie przyszłości WKGiJ w czwartek 18.10 godz.18.00 w siedzibie klubu

Członek PZA

Wspierają nas


Wspieramy

facebook

Białe Ściany (Góry Stołowe)

Tutaj zinwentaryzowaliśmy sześć nowych obiektów. W głównym murze Białych Ścian jeszcze przed dojściem do miejsca gdzie szlak żółty łączy się z zielonym, zlokalizowaliśmy dwa obiekty.

 • Schronisko Pod Kominem (pierwsze patrząc od strony Lisiej Przełęczy) leży tuż przy charakterystycznym zacięciu skalnym z dużym zaklinowanym w nim blokiem piaskowcowym. Schronisko ma 7 m długości i około 4 m wysokości. Jest to szczelina przecinająca narożnik skały, tak że powstał krótki korytarz z dwoma otworami, przy otworze SW mamy zawaliskowy komin o wysokości około 4 m, przechodzący później w o wiele luźniejsze blokowisko. Idąc dalej w kierunku połączenia z zielonym szlakiem, znaleziono


 • Schronisko Białe ma postać niskiej sali o długości 4,5 m. i szerokości 2,5 m. Dno pokryte jest piaskiem. Na ścianach widać ślady działalności wód płynących. Przy bocznej szczelinie tworzy się stożek napływowy świadczący o okresowym przepływie wody. Prawie dokładnie w miejscu wspomnianego połączenia szlaków znajduje się charakterystyczna bardzo jasna skała ostańcowa z kilkoma obitymi drogami wspinaczkowymi. Znakiem charakterystycznym jest znajdujące: się w niej okno skalne.
  U jej podstawy znajduje się


 • Schronisko Proste. Jest to prosty korytarz o długości 9 m., powstały w pęknięciu miedzy warstwami piaskowca, stąd charakterystyczny kształt rombu w przekroju. Szczelina przechodzi przez skałę na wylot. Spąg stanowi lita skała. Około 15-20 metrów od tej skały, nieco dalej patrząc od ścieżki, znaleziono


 • Schronisko Piaszczyste o długości 10 m. Jest to załamująca się pod niewielkim kątem szczelina z boczną wnęką. Szczelina ma około 3,5metra wysokości, ale jest bardzo ciasna, także da się tylko z trudnością przeczołgać tuż przy spągu.
  Dno pokrywa piasek z śladami okresowego przepływu wody,  Dwa kolejne schroniska leżą w skałach tuż przed miejscem gdzie idąc szlakiem żółtym musimy przejść przez pomosty z kładek, nad terenem podmokłym, W skałach przed tymi kładkami usytuowanych prostopadle do szlaku po stronie północnej, należy szukać otworów


 • Schronisko Pod Świerkiem to prosty korytarz długości 4 metrów z zaklinowanym w nim kamieniem tworzącym dwa poziomy. Dno pokryte jest glebą i humusem. Nad otworem rośnie niewielki świerk.  Idąc dalej skrajem tych samych skał na północ, dochodzimy do niewielkiego otworu


 • Schroniska Mytego. - Jest to prosty korytarz o długości 3 m, kończący się przewężeniem za którym widać jego kontynuacje i kolejne przewężenie. Szczelina na której powstało schronisko wygląda jakby była modelowana przez płynące wody. Dno stanowi lita skała.Schroniska zostały znalezione 4. XI. 2001 roku przez:
Daniela "Dzidka" Kubiaka,
Szymona Nowakowskiego,
Elżbietę i Ludwika Wieczorków
oraz Andrzeja Wojtonia.
Dwaj ostatni sporządzili dokumentację.

Andrzej Wojtoń

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.13
8,508,072 unikalne wizyty